KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292120
nr 1629 2120
Brita Thorell
(1918-2004), Sverige
Oljemålning, Påfågel. Signerad. Olja på pannå, 90x85 cm, yttermått inklusive ram: 100x95 cm
Brita Neuberg-Thorell, svensk textilkonstnär och målare född 1918, död 2004.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 17 juni 2024
kl 19:47:37
17/6 15:56:09
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Brita Thorell
Läs mer om Brita Thorell